Osobny, dedykowany liniom lotniczym zrzeszonym w Star Alliance terminal na największym lotnisku Wielkiej Brytanii – London Heathrow, nie tylko uporządkował ruch pasażerów na tym jednym z największych portów lotniczych świata, ale również ułatwił przesiadki pasażerom, a także dał nowe możliwości w kwestii usprawnień dla podróżujących.
Terminal 2, znany również jako „Queen’s Terminal” składa się z części głównej, oraz satelickiej, które połączone są długim, podziemnym korytarzem.
W głównej części terminala znajduje się tylko jeden salonik linii lotniczej, choć ze względów technicznych czasami mówi się, że są to dwa saloniki w jednym.
I rzeczywiście, w pewnym sensie lounge Lufthansy, bo o tej lini mowa, zaprasza gości do swojego Lufthansa Business Lounge, wewnątrz którego, podobnie jak w przypadku „naszego” rodzimego, LOTowskiego „Poloneza”, mieści się drugi salonik, z osobną kontrolą dostępu – Lufthansa Senator Lounge.
Wstęp do Lufthansa Senator Lounge, London Heathrow
Salonik niemieckiego operatora na głównym lotnisku Londynu czynny jest codziennie od godziny 5:00 do godziny 22:00. Wstęp do niego gwarantują, podobnie jak w przypadku wszystkich saloników Senator – bilet w kabinie pierwszej klasy na dany dzień, status HON lub Senator w programie lojalnościowym Miles&More, a także status w którymś z programów lojalnościowych przewoźników zrzeszonych w Star Alliance równoważny statusowi Gold na poziomie sojuszu.
Technicznie, dostęp do sekcji „Senator” w przypadku londyńskiego saloniku realizowany jest poprzez wydanie odpowiedniego kuponu przez obsługę głównej recepcji osobom, których uprawnienia kwalifikują je do dostępu do tej części. Tak uzyskany kawałek papieru skanuje się w „kolumnie” zlokalizowanej po prawej stronie od drzwi do wyodrębnionego fragmentu lounge’a.
Rozkład pomieszczeń w Lufthansa Senator Lounge, London Heathrow
Część „senatorską” saloniku Lufthansy na LHR stanowi jedno duże pomieszczenie, gdzie wydzielone zostały funkcjonalne części, dostosowane do najczęstszych potrzeb podróżnych.
Po prawej stronie od wejścia zlokalizowano bufet. W czasie naszej najnowszej wizyty, zaraz po otwarciu saloniku, serwowano tam śniadanie, które zaprezentujemy w dalszej części tekstu.
Po lewej znajduje się strefa restauracyjna – ze stolikami do wygodnej konsumpcji.
Znaczna część saloniku zbudowana jest według standardowej recepty na tego rodzaju obiekt w grupie Lufthansa – fotele, często zgrupowane po dwa lub cztery, z wygodnymi, choć niewielkimi konsolami, w który zainstalowano gniazda zasilania. Powtarzalny, uniwersalny element zapewniający zarówno wygodę podczas odpoczynku, jak i w czasie załatwiania prostych czynności biznesowych – rozmowach telefonicznych, odpisywaniu na e-maile, wykonywaniu notatek.
Wzdłuż ściany vis-a-vis wejścia, w odgrodzonej szklanymi ścianami części, wśród fototapety z dominującym obrazem lasu zlokalizowano kilka leżanek, które pozwalają na wygodny wypoczynek w pozycji leżącej, lub drzemkę podczas przerwy w podróży.
W saloniku jest też kilka miejsc które sprawdzą się jako wygodne, tymczasowe „biura”, bądź bardziej „biurka” – rozłożymy się tu wygodnie z laptopem czy tabletem, aby popracować nad mniej trywialnymi zagadnieniami.
Lounge dysponuje również własnym węzłem sanitarnym z czystymi i wygodnymi toaletami.
Bufet w Lufthansa Senator Lounge, London Heathrow
W czasie naszej najnowszej wizyty, jak wspominaliśmy wcześniej, serwowano śniadania.
W bufecie znalazły się więc – jajecznica z proszku, niezbyt apetycznie wyglądający „kanadyjski bekon”, fasolka w sosie pomidorowym, pieczone kawałki ziemniaków, oraz owsianka. Z opcji na zimno – płatki śniadaniowe, kilka rodzajów mlek, sery, wędliny, muesli, pieczywa, słodkie wypieki, jogurty, owoce.
Przez cały dzień goście mogą się tu cieszyć zarówno napojami ciepłymi – kawą i herbatą, jak i zimnymi, gazowanymi z fontanny.
Nieźle zaopatrzony jest też barek z napojami wyskokowymi, wysokoprocentowymi. Jak na miejsce z niemiecką duszą, nie mogło też zabraknąć piwa z nalewaka.
Ze swojej strony całość gastronomicznych propozycji Lufthansy ocenilibyśmy na podstawową, średniej jakości, ale przewidywalną w całej sieci ich lounge’y.
Podsumowanie
Lufthansa Senator Lounge na lotnisku London Heathrow jest typowym przedstawicielem tego typu obiektów niemieckiego operatora lotniczego. W Terminalu Królowej znajdują się jednak lepsze i ciekawsze lounge’e, które mogą odwiedzić pasażerowie z odpowiednimi statusami, bądź podróżujący w klasach biznes lub pierwszej. Główną zaletą oferty Lufthansy jest fakt lokalizacji saloników w głównej części terminala. Wszystkie pozostałe (Singapore Airlines – obecnie zamknięty, ze względu na renowację, Air Canada, United Airlines) swoje lokale posiadają w części satelickiej, którą od głównego terminala łączy długi tunel i około kwadransu spaceru w jedną stronę.