Krakowski rynek hotelowy przez wiele lat zaskakiwał nas jedynie negatywnie. Wiele wizyt w obu hotelach ze stajni Radissona – Radissonie Blu i Park Inn’ie pozostawiło w nas głównie niesmak i rozczarowanie co do usługi hotelowej oferowanej na chociażby przyzwoitym poziomie.
Honor miasta próbował ratować Hilton Garden Inn Kraków Airport, ale jako hotel przylotniskowy nie do końca spełniał nasze potrzeby w trakcie aktywnych wizyt w samym mieście, a samo traktowanie gości statusowych, nie zapowiadających się na wizyty blogerskie, zmieniło się w ostatnich latach w tym obiekcie na niekorzyść.
Traf chciał, że w trakcie pandemii potrzebowaliśmy noclegu w Krakowie i postanowiliśmy skorzystać z oferty hoteli zrzeszonych w programie Hilton Honors w mieście. Na początek poszedł Hilton Garden Inn Kraków i w końcu pojawiło się światełko w tunelu dla pozytywnego doświadczenia hotelowego. Mimo trudnych czasów dla hotelarzy i świadczonej ograniczonej usłudze, obsługa w Hilton Garden Inn Kraków zaskoczyła nas bardzo pozytywnie. Przy kolejnym pobycie postanowiliśmy odwiedzić DoubleTree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center, zlokalizowany kwadrans drogi od centrum miasta. Kolejne wizyty w tym hotelu były już konsekwencją dobrego doświadczenia. Dość powiedzieć, że będąc przez tydzień w Krakowie i mając rezerwację w innym hotelu, bliżej centrum miasta, zdecydowaliśmy się na jej skasowanie i powrót do DoubleTree. Ale od początku.
Przed przyjazdem
Trzy dni przed przyjazdem otrzymujemy powiadomienie w aplikacji o przyznanym automatycznym upgrd do apartamentu. Podczas niektórych wizyt jest to suite z oddzielną sypialnią, a innym razem apartament typu junior. Podczas jednego z pobytów, dostaliśmy nawet dwa upgrd w ramach jednej rezerwacji – automatyczne podniesienie kategorii zadziałało do pokoju typu executive, ze względu na duże obłożenie hotelu w trakcie naszego pobytu, ale w dniu check-in zobaczyliśmy zmianę w aplikacji Hilton Honors, z której wynikało, że przydzielono nam jeden z mniejszych apartamentów. Takim propozycjom z reguły nie odmawiamy.
Warto zaznaczyć również, że od pewnego czasu zaczęliśmy otrzymywać korespondencję e-mail z hotelu na temat oferowanych usług, godzin otwarcia restauracji, lounge, czy SPA. Zawsze doceniamy takie informacje.
Po przyjeździe
Do hotelu zazwyczaj przyjeżdżamy w godzinach okołopołudniowych, gdyż tak nam się układają agendy pobytów w Krakowie. Ani razu nasze pojawienie się grubo przed godziną oficjalnego zameldowania nie stanowi problemu dla Obsługi. Pracownicy check-in albo od razu check’ują nas w pokoju, jeśli jest dostępny, a w innym przypadku otrzymujemy kartę – klucz z dostępem do executive lounge, gdzie możemy w spokoju spędzić czas w trakcie oczekiwania na dostępność pokoju. Gdy pokój jest gotowy najczęściej Pracownik Recepcji przekazuje tę informację do zespołu w Lounge, a zdarza się, że osobiście dostarcza nam klucze.
Pokój – apartament z jedną sypialnią i łóżkiem typu king (king one bedroom suite) 503
Pokój mieści się na piątym piętrze hotelu, zwanym również piętrem “executive”, ze względu na umiejscowienie tu saloniku klubowego.
Jest to jeden z największych dostępnych w DoubleTree by Hilton Kraków pokoi. Składa się z dwóch pomieszczeń – pokoju dziennego z małym aneksem “kuchennym” oraz sypialni, a także dwóch toalet, w tym jednej z wanną i prysznicem.
Pokój utrzymany jest w bardzo dobrym stanie, a aranżacja i wystrój sprawiają, że szybko czujemy się tu komfortowo, po prostu dobrze.
Na stoliku kawowym w pokoju dziennym czekają na nas małe zestawy powitalne – buteleczki czerwonego wina i praliny czekoladowe.
W małym aneksie – nazwijmy go kuchennym, odnajdujemy zamówione w ramach życzeń dodatkowych herbaty owocowe i earl grey.
Warto również wspomnieć, że w opisywanym apartamencie, w razie potrzeby mogą pracować swobodnie dwie osoby. W pokoju dziennym mamy duże biurko, a z kolei w sypialni, mały stolik i kanapę. Bardzo doceniamy takie rozwiązania.
Podczas zeszłorocznego pobytu, dostępne były jeszcze kosmetyki w małych, jednorazowych opakowaniach, co miało się wkrótce już zmienić,
Pokój – apartament junior z łóżkiem typu king (king junior suite) 509
Podczas jednej z wizyt jesteśmy zameldowani w pokoju typu junior suite. Główną różnicą w porównaniu do apartamentu z jedną sypialną jest liczba pomieszczeń. W juniorze mamy pokój, który pełni funkcję dzienną i sypialnianą. Jest tu także mały aneks kuchenny oraz rzecz jasna łazienka z wanną. To właśnie podczas tej wizyty zauważamy trend wymiany jednorazowych opakować kosmetyków na pojemniki zbiorcze.
Sam pokój ponownie przypada nam do gustu. Jedyne, co nas trochę zaskakuje to usytuowanie kanapy względem telewizora. Osoby siedzące na tym komplecie wypoczynkowym z góry pozbawione są wygodnej możliwości raczenia się treściami medialnymi.
Executive Lounge
Salonik biznesowy w DoubleTree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center znajduje się na wprost wind na piątym piętrze hotelu. Dostęp do niego mają goście, którzy zarezerwują pobyt w pokoju z dostępem do lounge oraz posiadacze statusu Diamond w programie Hilton Honors, bez względu na typ zarezerwowanego pokoju.
Salonik nie jest duży, a podczas naszych pobytów cieszy się dużą popularnością w trakcie godzin serwisu, szczególnie wieczornego. W sumie nie dziwimy się. Przede wszystkim Obsługa w saloniku stoi na bardzo wysokim poziomie. Po drugie serwowane jedzenie jest smaczne. Można się spierać, czy różnorodność dań jest wystarczająca (a pewnie dla wielu zdecydowanie nie), ale my zazwyczaj wychodziliśmy zadowoleni. W godzinach wieczornego serwisu serwowane są dania ciepłe (zupa, danie wege i mięsne), zimne przekąski, sałatki oraz desery i owoce.
W ofercie napojów znajdujemy softy dostępne przez cały dzień oraz dodatkowo alkohole – wino, piwo, wódkę, whisky, rum i gin.
W saloniku serwowane są również śniadania, ale jeśli ktoś ma możliwość skorzystania z posiłku w restauracji 5th Avenue to rekomendujemy tę opcję, ze względu na dość ograniczony wybór dań w lounge.
W ciągu dnia w saloniku panuje cisza i spokój. Można tu komfortowo popracować, z dostępem do ekspresu do kawy, soft drinków, owoców i przekąsek. Przebywaliśmy tu parę godzin w ciągu dnia i praktycznie nikt z gości tu nie zaglądał, czego nie można powiedzieć o tym miejscu w godzinach wieczornych.
Porównując tę ofertę z DoubleTree by Hilton Wrocław, w naszej opinii krakowski DoubleTree ma obecnie najlepszy salonik biznesowy wśród hoteli tej marki w Polsce. Mamy nadzieję, że nie spotka go to, co w przypadku warszawskiego przedstawiciela brandu.
Śniadanie w restauracji 5th Avenue
Pierwszy posiłek dnia w krakowskim DoubleTree rozpoczyna się o godzinie szóstej trzydzieści. Warto zarezerwować sobie więcej czasu na spokojną celebrację tej okoliczności.
Oferta śniadaniowa nawet w pandemii, gdy można już było korzystać z restauracji, była szeroka w porównaniu z konkurencją, czy nawet innymi DoubleTree w kraju. Jakościowo również na plus – podczas kilku śniadań trafiły nam się tylko dwie czy trzy niezbyt smaczne potrawy.
Dania na ciepło to co najmniej dziesięć pozycji, poczynając od standardowej jajecznicy, czy kiełbasek, kończąc na duszonych warzywach, kaszance, czy nawet bigosie. Oferta w bemarach uzupełniana jest przez hot station, gdzie kucharz wyczaruje inne dania z jajek.
Zimna płyta to kilka rodzajów wędlin, pieczeni, pasztetów czy serów. Są też śledzie, ryba wędzona, łosoś, warzywa, sałatki jarzynowe, półprodukty do przygotowania sałatki, pasty twarogowe i jajeczne, hummusy.
Nie zapominajmy też o słodkościach – kilka rodzajów ciast, owoce świeże, bakalie, jogurty, musy owocowe, koktajle owocowe, smoothie, musli. O pieczywie i dodatkach nawet już nie wspominamy.
Fani porannych bąbelków również powinni być ukontentowani – wino musujące także znajduje się w ofercie śniadaniowej krakowskiego DoubleTree.
Podczas naszych pobytów w hotelu, w ofercie śniadaniowej nie było dostępnej sokowirówki, która od paru miesięcy wydaje się być standardem w tej marce, ale mamy nadzieję, że przy najbliższej wizycie będziemy mogli przygotować sobie świeży sok na bazie owoców lub warzyw.
Room service
Podczas jednego z naszych pobytów zamawiamy śniadanie do pokoju. Wózek dostarczony jest przez Kelnerkę punktualnie o wskazanej na blankiecie śniadaniowym porze. Niczego z zamówionych pozycji nie brakuje, a dania ciepłe dostarczone są we właściwej temperaturze podania.
Jest również świeży sok pomarańczowy, który okazuje się być opcją dodatkowo płatną, a o cenie dowiadujemy się z rachunku. Płacimy również za usługę room service’u – dwadzieścia złotych.
Podsumowanie
Krakowski DoubleTree by Hilton skutecznie zachęcił nas do regularnych pobytów w swoich progach i zdecydowanie wysunął się na prowadzenie w naszym osobistym rankingu najlepszych hoteli tej marki w Polsce. Czujemy się tu mile widziani i dobrze zaopiekowani przez serdeczną Obsługę.
Gdy jednego wieczora mamy mały kłopot z ekspresem do kawy i zgłaszamy to w Recepcji, od razu problem zostaje zaadresowany i po parunastu minutach rozwiązany. Jeden z Pracowników dostarcza nam inny – działający ekspres do pokoju.
Zupełnie bezproblemowo obsługiwane są też nasze prośby o późniejsze wymeldowanie. Najczęściej rozmawiamy o pozostaniu w hotelu do godziny czternastej – piętnastej.
Gdy w trakcie jednego z wymeldowań w Recepcji pojawia się Front Office Supervisor i zagaduje nas o doświadczenie z pobytu, w odpowiedzi słyszy, że jest ono na tyle dobre, że właśnie zrobiliśmy rezerwację na kolejny pobyt już za parę dni. Wywiązuje się rozmowa, czy Obsługa może coś przygotować dla nas przez kolejną wizytą. Żartujemy, że wystarczy nam komfortowy pokój, taki jak ten, który właśnie “zdajemy”. Pan obiecuje przyjrzeć się naszej rezerwacji. Gdy wracamy do hotelu po paru dniach, czeka na nas dobrze nam znany apartament 503.
Mówiąc o plusach DoubleTree by Hilton Kraków nie można zapominać o ofercie gastronomicznej. W naszej ocenie ten właśnie hotel przoduje aktualnie w kraju, jeśli chodzi o jakość i różnorodność śniadań i oferty saloniku biznesowego – dwóch benefitów, które najbardziej interesują członków programu Hilton Honors o statusie Gold i Diamond.
Dane kontaktowe
DoubleTree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center
ul. Dąbska 5, 31-572 Kraków